CUSANO Bundle Selection Tubos Churchill

81 bodů dává recenzent
0 bodů dávají uživatelé (0 Hlasů)
Vzhled a konstrukce65
Vůně nezapáleného doutníku50
Prohořívání75
Tah75
Aroma (vůně dýmu)90
Dým (vzhled, chování)90
Popel70
CHUŤ85
Jak hodnotí doutník ostatní... Zanechte své hodnocení doutníku
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Zanechte své hodnocení doutníku

 

Na tento doutník, o jehož kvalitách jsem – jelikož jsem ho dostal darem – dopředu nevěděl vcelku nic, jsem se dlouho těšil hlavně kvůli formátu Churchill. Nejsem úplně zvyklý na velikosti doutníků, které spíše připomínají tyče od vysavače, poslední dobou nacházím zalíbení spíše ve formátu mini, kde si přece jenom člověk nemusí tolik lámat hlavu s příležitostí. Pro tento formát se příležitost už musí hledat. Avšak – jak už to tak bývá – našla se jedno nedělní odpoledne po výborném obědě, se sklenkou oblíbeného Syrahu, kdy se skýtala možnost, že toto odpoledne nebude v délce trvání omezeno jinými než přirozenými astronomickými ději, tedy v první řadě až západem slunce.

Doutník po vytažení z tuby moc přívětivě nevoněl, asi že tento výběr z bundlí si zase výrobce necení natolik, aby mu stál za vložení plátku cedrového dřeva do tuby. Ve vůni byly přítomné jemné močovinové tóny, jinak byla vůně spíše slabší, setřelá. Díky tomu, že se jednalo o dar, jsem nevěděl, kde byl doutník zakoupen, pravděpodobně to však bylo mimo území ČR. Nevím tedy ani to, jak dlouho a za jakých podmínek byl doutník skladován. Po vytažení z tuby mě zaujalo drobné poškození krycího listu, které vypadalo na pohled hrozivě (je vidět na přiložených fotografiích), ale při bližším průzkumu se ukázalo, že je spíše kosmetického rázu a na tah doutníku nebude mít vliv.

Dalším novinkou pro mě bylo to, že doutník měl už dopředu vykroužen otvor kruhovým cutterem, sice trochu excentricky, avšak jinak se jevil vpořádku. Chvíli jsem si lámal hlavu nad tím, jestli se jedná o pozornost a jakýsi speciální servis prodejce, anebo jestli doutník přede mnou už se někdo chystal kouřit a na poslední chvíli si to rozmyslel. Kdybych si jej kupoval sám, asi by s tím mělo problém moje ego, ale takto jsem se rozhodl přidržet zásady o nekoukání darovaným koňům na… otvory.

Po zapálení a prvních několika potaženích začal doutník dosti hlasitě praskat, až se zdálo, že to je jeden z těch žertovných výrobků z dětských filmů z padesátých let, kdy se dospělým přidávaly do cigaret bouchací kuličky. Byl to skutečně dost hlasitý vjem, avšak nemůžu říct, že by mě naladil nějak nepříznivě, naopak jsem se tím celkem pobavil. Praskání ještě nějakou chvíli pokračovalo, ale ne tak dlouho, aby mi zabránilo začít vychutnávat především chuťové kvality.

A ty byly neoddiskutovatelné, což je pro dominikánskou produkci naštěstí typické. Skoro bych řekl, že jsem ještě nekouřil špatný doutník z Dominikánské republiky. Také se mi zdá, že tamější doutníky jsou si mírně podobné v chuti – mají určitý velmi příjemný, charakteristický chuťový základ, kterému pracovně říkám dominikánský. V první třetině byly v chuti patrné jemné květinové tóny, které ve střední třetině přecházely do jemné pižmové vůně s jemným dřevitým závěrem. Doutník ve druhé třetině trochu zhasínal, avšak pokaždé se nechal bez protestů oživit, což se nijak výrazně na chuti neprojevilo, závěr byl beztak poměrně dřevitý a mírně štiplavý.

Byl jsem zvědavý i na účinky dlouhého kouření a na to, zda ke konci nebudu už totálně zkouřený a neschopný pohybu. Nic takového se však nekonalo. Naopak čím více se blížil závěr, tím jsem si připadal aktivnější a vybuzenější, kterýžto pocit vygradoval natolik, že před samým závěrem kouření, kdy paprsky slunce pronikající okny skrze holé větve stromů a dopadající na stěny, začaly povážlivě zlátnout, jsem na sebe rychle naházel oblečení a vyběhl ven ještě naposledy se svézt po čerstvě zasněženém kopci. Což byla taková stylová tečka za tíhle po všech stránkách pěkným odpolednem.

Cusano-Tubos-Bundle-Selection-Churchill-02 Cusano-Tubos-Bundle-Selection-Churchill-03 Cusano-Tubos-Bundle-Selection-Churchill-04

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *