Flor de Oliva Maduro Torpedo

73 bodů dává recenzent
0 bodů dávají uživatelé (0 Hlasů)
Vzhled a konstrukce85
Vůně nezapáleného doutníku80
Prohořívání75
Tah100
Aroma (vůně dýmu)50
Dým (vzhled, chování)85
Popel65
CHUŤ67
Jak hodnotí doutník ostatní... Zanechte své hodnocení doutníku
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Zanechte své hodnocení doutníku

Už samotný vzhled doutníku vzbuzuje patřičný respekt: tmavě hnědá čokoládová barva, místy přecházející do černa, s olejnatým leskem a zřetelným tmavým žilkováním, které od hnědi listu odděluje světlejší haló a tím podtrhuje jeho kontrast… Doutník je na pohled krásný. Voní velmi intenzivně, je to vůně toho nejsilnějšího tabáku, do níž se mísí černouhelné tóny, díky nimž se současně sbíhají kuřákovi všechny chutě a zároveň si klade otázku, zda je připraven na zážitek typu „kdo z koho“.

flor-de-oliva-02

Doutník jsem ořízl raději trochu více, asi na průměr necelého jednoho centimetru. Dobře jsem udělal. Tah byl naprosto famózní, jak už to u doutníků tvaru torpedo zhusta bývá, a v tomto ohledu mě doutník nenechal na holičkách ani vteřinu. Je sice nutné při každém potáhnutí nejprve dvakrát krátce rozbafat, protože teprve napotřetí doutník doručí do úst patřičně koncentrovaný dým. Ten je zato krásně hustý a vydatný, a je takovým malým dokladem toho, že příměr „smetanově hustý“ opravdu není v tomto případě eufemismus. Dal by se nabírat lžičkou.

Hned zpočátku doutník překvapí svou silou. Kouř vysloveně pálí na jazyku, takže na vyfukování nosem jsem tentokrát ani neměl dostatek kuráže. Chuť je zpočátku ostrá, dřevitá, s nádechem karbonizovaných tónů. Lámal jsem si hlavu, proč dostal doutník do vínku název „Flor de Oliva“, tedy „Květ“. Byl jsem natěšen na celou řadu jemných květinových tónů, které jsem se jal v chuti usilovně hledat. Ale – nebylo to snadné hledání. Tabák, z něhož je doutník vyroben, je vskutku tak silný, že s každým potažením jsem měl pocit, jako by mi dal někdo palicí do hlavy (v dobrém slova smyslu, pokud tedy to tak lze říci). Mé hledání se spíše podobalo procházce statným dubovým lesem, kdy člověka co chvíli přetáhnou sukovicí po hlavě, a on jde za jemnou vůní fialek schovaných kdesi pod silným nánosem těžkého tlejícího listí, a když konečně přijde na palouček posetý vonnými kvítky (to bylo asi tak začátkem střední třetiny doutníku), je tak zmožený a utrmácený, že sebou vysílením praští o zem, a málo dbá o to, na jaké drobné lesní kvítky se přitom svalil, či zda tyto vydávají nějakou vůni.

 

Závěrem bych už jen dodal, že poněkud nižší cenová hladina tohoto doutníku (dal jsem za něj 99,- Kč) se odráží také ve vůni, kterou po sobě doutník zanechává; ta není nijak prvotřídní. Zážitek mě v souhrnu nikterak neurazil, avšak navzdory svému jménu je to doutník spíše pro drsné chlapy, nehodí se k nápojům s deštníčkem.

flor-de-oliva-03

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *