LEÓN JIMENES Leyendas Tributo al tabaquero

82 bodů dává recenzent
0 bodů dávají uživatelé (0 Hlasů)
Vzhled a konstrukce80
Vůně nezapáleného doutníku97
Prohořívání80
Tah90
Aroma (vůně dýmu)80
Dým (vzhled, chování)85
Popel78
CHUŤ80
Jak hodnotí doutník ostatní... Zanechte své hodnocení doutníku
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Zanechte své hodnocení doutníku

Doutník vypadá na první pohled poněkud fórově, a to nikoliv kvůli svému subtilnímu tvaru, nýbrž proto, že po vybalení z celofánu je pocit v prstech ten, jako by byl doutník poněkud lehký, řídký. To je také částečně pravda, a projeví se to v závěru kouření, kdy i při ohleduplném zacházení se konec doutníku mezi prsty nakonec zdeformuje a zploští. Tím však všechny závažné výtky končí, a nastupuje (opatrná) chvála. Doutník před zapálením voní oním libým způsobem, typickým pro krycí listy Connecticut a Cameroon, ba co více, tuto nádhernou vůni, v níž se snoubí vůně tabáku s pižmovými tóny, si doutník uchová po celou dobu hoření, a vůně nejen že postupným odhoříváním neslábne a nedegraduje, ale s tím, jak se doutník zahřívá, naopak sílí a rozvíjí se. To je vskutku pravá nádhera. Při kouření takového doutníku ovšem hrozí, že kuřák zapomene vnímat ostatní atributy (a zejména chuť), protože je zcela pohlcen vjemy přicházejícími z jeho čichového ústrojí. To se nakonec stalo osudným i mně. Když k tomu přičtu báječné účinky tabáku, neštěstí bylo hotové a já prakticky nejsem schopen napsat nic konkrétního k chuti, jakou tento doutník má.

 

U značky León Jimenes už jsem zaregistroval jednou, že účinky kouření tabáku byly dost specifické. U doutníku Prestige Robusto mě překvapily výrazné afrodisiakální účinky. U tohoto doutníku se naštěstí podobný efekt neopakoval (byl jsem ve společnosti), avšak svět se mi začal jevit jako výrazně příjemnější místo k bytí s doutníkem, než bez něj. Jistě, namítnete mi, že to je princip každého, alespoň trochu obstojného doutníku. Ale v tomto případě byl ten posun ve vnímání reality jaksi o něco (o dost) větší. Až začínám značku Leon Jimenes trochu podezřívat, zda tabáček nevylepšují o nějaké jiné dobroty.

Samozřejmě, to bylo míněno jako vtip. Je evidentní, že tabák roste například v půdě s nějakým specifickým složením, nebo na místě se silnou spirituální energií. Nicméně i když chuťové výšky mi v paměti neutkvěly, skvělou vůni a velmi příjemně strávený večer si budu pamatovat ještě dlouho. Zdá se mi, že značka León Jimenes bude i do budoucna přitahovat moji pozornost stále silněji.

leon-jimenes-leyendas-02

Poznámka: odchlípnutý krycí list na fotografii jde na můj účet, při sundavání prstýnku jsem byl tak nepozorný (nebo zkouřený?), že jsem jej nepatrně poškodil.

P.S. Odkaz na eshop nepřikládám, protože jsem doutník koupil kdesi v centru Prahy, zřejmě na můstku v prodejně Danczek. Už si to ale přesně nepamatuji. Nepodařilo se mi nalézt eshop v ČR, kde by byl k mání, a i na cizojazyčných stránkách se moc často ke koupi nenabízí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *