MACANUDO Robusto

74 bodů dává recenzent
0 bodů dávají uživatelé (0 Hlasů)
Vzhled a konstrukce80
Vůně nezapáleného doutníku70
Prohořívání85
Tah80
Aroma (vůně dýmu)75
Dým (vzhled, chování)80
Popel79
CHUŤ68
Jak hodnotí doutník ostatní... Zanechte své hodnocení doutníku
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Zanechte své hodnocení doutníku

 

Doutník jsem koupil za méně než 100 Kč (přesnou částku si nepamatuji, ale snad to bylo něco přes 70,- Kč) v prodejně firmy Danczek v Praze na Můstku – teprve později jsem zjistil, že na mezinárodních stránkách se prodává za cenu 8,40 EUR, za což tedy před Danczekem smekám. Je to v poslední době vůbec můj oblíbený obchod, zejména kvůli nabídce mini doutníčků, na kterých dost ulítávám (a o kterých budu psát v příštích recenzích).

Jedná se o honduraskou produkci, ačkoliv z Hondurasu je jenom vázací a krycí list (filler je nikaragujský). Velmi zvědav jsem byl zejména na krycí list Olancho San Augustín, protože s tím jsem se dosud nesetkal a neznal jsem jeho aroma. Je to jistě individuální věc u každého kuřáka, avšak pro mě má krycí list daleko větší význam než běžně uváděných 15-20% chuti. Při jeho zahřívání se totiž uvolňují aromatické látky, které lze vnímat nosem v případě, že si kuřák osvojí techniku přisávání vzduchu nosem v průběhu potahování ústy. Doutníky s krycím listem, uvolňujícím při hoření lahodné aroma, mě dokáží přivést k extázi, naopak ty, jejichž krycí list se nijak neprojevuje, mě obvykle nudí.

U tohoto doutníku nemůžu říct, že bych prožíval ryzí nudu, avšak vyskytly se již v mé kuřácké kariéře zážitky, které tento nechaly daleko za sebou. Krycí list se žádným zvláštním aroma nepředvedl, a i samotná chuť doutníku mi připadala spíše dřevitější a nepatrně více štiplavá, než považuji za ideální. Snad jen v první třetině, záhy po plném rozhoření, se objevily poněkud sladší, vanilkové tóny.

Doutník se mi zdál při úchopu o něco silnější než běžné robusto. Možná to byl jen subjektivní pocit daný tím, že se jedná o spíše kratší doutník. Možná, že kdyby byl o palec či dva delší, i kuřácký zážitek by byl trochu konzistentnější. Takto se vlastně záhy po začátku kouření doutník propracoval ke svému štiplavému dnu a již bylo nutno jej odložit, neboť byl dokouřen.

Mám-li věc shrnout, pak za cenu, za kterou jsem ho koupil, se jednalo o velmi solidní práci, avšak za 230,- Kč, za které jej nabízejí jinde, bych byl určitě poněkud zklamán. Zkusit se má vše, a tak jsem tedy zkusil. Rozhodně nelituji, ale také nezažívám nadšení do té míry, abych šel kupovat hned celou krabici.

Macanudo-Robusto-02 Macanudo-Robusto-03

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *