OLIVA Serie V (Liga Especial) Belicoso

61 bodů dává recenzent
0 bodů dávají uživatelé (0 Hlasů)
Vzhled a konstrukce85
Vůně nezapáleného doutníku90
Prohořívání80
Tah20
Aroma (vůně dýmu)95
Dým (vzhled, chování)80
Popel65
CHUŤ55
Shrnutí
Pro značku Oliva mám jakousi osobní slabost, která je možná trochu iracionální. Očekávám od ní asi více, než od ostatních, a to přes to, že stojí stejně nebo i méně peněz. Mea culpa. Proto tuhle recenzi berte trochu s rezervou - jistě jde o velmi solidní doutník, který nijak neurazí. Nakonec ani mě neodradil od chuti s Olivou dále experimentovat.
Jak hodnotí doutník ostatní... Zanechte své hodnocení doutníku
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Zanechte své hodnocení doutníku

Robustní kratší, zato však silnější doutník byl zabalen individuálně v celofánu. Po vyjmutí z obalu se rozlila velmi kompaktní, mírně pižmová tabáková vůně, která byla opravdovým požitkem. Bohužel tento zážitek v průběhu kouření už nebyl ničím podstatným překonán.

Hned po zapálení doutníku jsem byl překvapen extrémně slabým tahem. Špičku belicosa jsem ořízl na průměr cca 7 mm, což mi u jiných značek vždy připadalo dostatečné, avšak tento doutník se zjevně nehodlal s touto konfigurací vyrovnat. Musel jsem tedy vyvíjet poměrně značnou práci, abych z doutníku dostal dým, a tím byla značně rozptýlena moje pozornost směrem k dalším jeho kvalitám.

Dobrému tahu přisuzuji ve svém hodnocení možná poněkud nadstandardní význam. Je to proto, že jsem povahy líné, a pokouření doutníku považuji za vrchol dokonalého relaxu; jakákoli nutnost vyvíjet úsilí při tomto relaxu mne tedy nadmíru otravuje. Po několika minutách jsem se proto rozhodl k rizikovému kroku – opětovnému seříznutí doutníku na průměr cca 10 mm. A samozřejmě – asi jedenapůlcentimetrový popel tuto proceduru nevydržel a odporoučel se.

 

Malou chvilku se zdálo, že doutník se umoudří a nebudu se muset s ním přetahovat. Avšak jednalo se spíše jen o přání otcem myšlenky, tah se v dalším průběhu kouření postupně opět horšil a v závěru už byl hodně podprůměrný.

Co se chuti týká, byla zpočátku lehce nevýrazná, poměrně dost štiplavá (vyfouknout dým nosem jsem se pokusil jen jednou, a buďto to bylo mou předchozí poměrně dlouhou kuřáckou abstinencí, anebo tím, že je to doutník skutečně velmi silný, nicméně podruhé už jsem se o to nepokoušel, chtěl-li udržet své oči v důlcích). Ve střední třetině, která byla chuťově nejpřijatelnější, dominovaly dřevité tóny s nádechem švestkového dřeva. Jinak byly v chuti poměrně často cítit čpavkové tóny a přídech močoviny, což nemusí být nijak na škodu, pokud jsou tyto spodní tóny vyváženy patřičnými výškami. U tohoto doutníku však… nebyly.

Co jsem však vnímal velmi pozitivně, byla vůně, která se od doutníku šířila po místnosti (a ještě dlouhou dobu v ní přetrvávala). Ta byla skutečně velmi na výši a nepatrně tak vyvažovala poměrně chabý zážitek z kouření.

Pro značku Oliva mám jakousi osobní slabost, která je možná trochu iracionální. Očekávám od ní asi více, než od ostatních, a to přes to, že stojí stejně nebo i méně peněz. Mea culpa. Proto tuhle recenzi berte trochu s rezervou – jistě jde o velmi solidní doutník, který nijak neurazí. Nakonec ani mě neodradil od chuti s Olivou dále experimentovat.

oliva-serie-v-liga-especial-03

oliva-serie-v-liga-especial-02

oliva-serie-v-liga-especial-01

Comments 2

  1. Post
   Author
   insurgentes

   Dobrý den, děkuji, ale je přeci jasné, že to není Vaše chyba. Někdy se i v jinak skvělé řadě najde „jedinec“, který prostě netáhne. Tak to prostě je, a z jedné recenze se nedá vyvozovat, že by doutníky téhle značky netáhly všechny. Doufám, že každý, kdo recenze čte, to tak chápe. Brzy se na Vás obrátím s další objednávkou skvělých doutníků!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *